Toimintakalenteri



SEURAOHJELMA

pe 27.1. raamattuluokka ry:llä klo 18.00

pe 27.1. kaverikerho ry:llä klo 18.00

la 28.1. nuortenilta ry:llä klo 19.00 

su 29.1. seurat ry:llä klo 14.00 Pentti Rentola, Arto Nenonen

Helmikuu

ke 1.2. seurat ry:llä klo 19.00 Jarmo Ojajärvi
pe 3.2. raamattuluokka ry:llä klo 18.00
kaverikerho ry:llä klo 18.00

la 4.2. seurat ry:llä klo 19.00 Pentti Rentola
su 5.2. seurat ry:llä klo 14.00 Ilkka Lehto, Heikki Mattila
ti 7.2. tiistaikerho ry:llä klo 12.00 Eino Kangastie
ti 7.2. päiväkerho ry:llä klo18.00
to 9.2. hartaus Villa Toukola klo 14.30 Raimo Hosionaho
10.2. raamattuluokka ry:llä klo 18.00
kaverikerho ry:llä klo 18.00

la 11.2. talvipäivät, alustus: Seuroissa käymisen tärkeys klo 18.30 Antti Kaisto
iltapala klo 20.30 iltahartaus klo 21.00 Antti Kaisto
su 12.2 talvipäivä, Jumalanpalvelus kirkossa klo 10.00 saarna Olavi Vallivaara, ruokailu ry:llä klo 11.00
klo 12.30 alustus: Tapahtukoon sinun tahtosi Jouni Halonen
seurat klo 15.00 Ari Hytönen, Olavi Vallivaara

ti 14.2. päiväkerho ry:llä klo18.00
ke 15.2. seurat ry:llä klo 19.00 Raimo Hautamäki
pe 17.2. raamattuluokka ry:llä klo 18.00
kaverikerho ry:llä klo 18.00

la 18.2. vuosikokous ry:llä klo 18.00 Reijo Hirvelä
su 19.2. hartaus Kultakämmen klo 13.30 Erkki Peltokangas
su 19.2. pyhäkoulu ry:llä klo 16.00
laulutuokio klo 16.45
seurat ry:llä klo 17.00 Pentti Rentola

ti 21.2 päiväkerho ry:llä klo18.00
pe 24.2. raamattuluokka ry:llä klo 18.00
kaverikerho ry:llä klo 18.00



Seurat Järviradiossa 2023

Rauhanyhdistysten seuralähetykset sunnuntaisin klo 18.00-19.30

Kevät 2023

1.1. Kuopio
8.1. Jyväskylä
15.1. Ylöjärvi
22.1. Tampere
29.1. Uurainen
5.2. Vaasa
12.2. Kivijärvi
19.2. Helsinki
5.3. Perho
12.3. Pori
19.3. Alajärvi
26.3. Laukaa
2.4. Lapua/Kauhava
9.4. Kuopio
16.4. Jyväskylä
23.4. Ylöjärvi
30.4. Tampere
7.5. Uurainen
14.5. Vaasa
21.5. Kivijärvi
28.5. Helsinki
4.6. Perho
11.6. Pori
18.6. Alajärvi

Syksy 2023

13.8. Laukaa
20.8. Lapua/Kauhava
27.8. Kuopio
3.9. Jyväskylä
10.9. Ylöjärvi
17.9. Tampere
24.9. Uurainen
1.10. Vaasa
8.10. Kivijärvi
15.10. Helsinki
22.10. Perho
29.10. Pori
5.11. Alajärvi
12.11. Laukaa
19.11.
26.11. Kuopio
3.12. Jyväskylä
10.12. Ylöjärvi
17.12. Tampere
24.12. Uurainen
31.12. Vaasa